Historie společnosti

Společnost Weidmüller Lanškroun byla založena v roce 1994 jako nástrojárna s výrobou přesných náhradních dílů, nástrojů a forem pod obchodním názvem Rawela s.r.o., v roce 1999 se firma stala 100% dceřinou společností firmy Weidmüller Holding Co&KGaA.

Lisování plastových dílů bylo zahájeno v roce 2005 s celkem 11 vstřikovacími lisy Demag a do roku 2008 se výroba rozšířila téměř dvojnásobně na 28 strojů Demag a KraussMaffei. Pro lisovnu plastů byla postavena v roce 2008 nová výrobní hala v Lanškrouně o velikosti 1 860 m². Rozšiřování počtu vstřikovacích lisů pokračovalo dále na 35 strojů a stávající značky byly doplněny také o Engel a Ferromatik.

Lisování kovových dílů se dále rozvíjelo s využitím postupové a ohýbací techniky. V prosinci roku 2008 byl uveden do provozu první rychloběžný lis Bruderer. Na konci roku 2009 došlo k nastartování sériové výroby lisovaných kovových dílů.

V únoru roku 2017 byla zahájena výstavba nové výrobní haly v blízkosti haly lisovny plastů o velikosti 3 400 m². Na podzim roku 2017 pak došlo k přestěhování nástrojárny a lisovny kovů do nových prostor. Tím došlo ke spojení všech provozů na jedné adrese Dobrovského 1115, Lanškroun a pro firmu Weidmüller Lanškroun se otevřela další nová etapa jejího rozvoje.

Společnost Weidmüller Lanškroun se stala výhradním výrobcem produktových řad Z a W, a proto bylo v nové hale vybudováno středisko robotické montáže. První kolaborativní robot (cobot) byl uveden do provozu v roce 2019, v následujících letech došlo k navýšení počtu těchto zařízení na 3. V roce 2020 došlo k převedení výroby z polské pobočky společnosti Weidmüller do ČR a s tím souvisí i vznik střediska ruční montáže.

 

Společnost Weidmüller Lanškroun má dnes vytýčené následující cíle

Být nákladově výhodným dodavatelem přesných náhradních dílů a kompletních nástrojů a forem v rámci skupiny Weidmüller Holding Co&KGaA.

Vyrábět jednotlivé plastové díly pro zásobování kooperačních firem k montáži finálních výrobků v síti výrobních podniků společnosti Weidmüller Holding Co&KGaA.

Vyrábět kovové díly pro zásobování kooperačních firem v síti výrobních podniků společnosti Weidmüller Holding Co&KGaA..

Podílet se na průmyslové automatizaci zvládnutím výroby zařízení z kategorie nízkonákladové automatizace pro výrobní síť podniků firmy Weidmüller Holding Co&KGaA..

Weidüller Lanškroun s.r.o. je spolehlivý dodavatel komponentů pro finální výrobky Weidmüller Holding Co&KGaA. Přehled výrobků, možnosti jejich použití a informace k nákupu těchto produktů v České republice naleznete na webových stránkách společnosti Weidmüller Praha CZ , www.weidmueller.cz