24. 05. 2021 - Jak se stát zaměstnancem na pracovišti elektroerozivního obrábění – tedy drátového řezání
Ideální pro uchazeče o pracovníka drátového řezání je minimálně výuční list oboru – např. nástrojař, obráběč kovů, popř. maturitní zkouška na střední odborné škole se strojírenským zaměřením.
K vyrobení odpovídajícího výrobku, který se následně používá v nástrojích pro lisovnu kovů nebo ve formách pro lisovnu plastů, je samozřejmostí čtení 2D a 3D technické dokumentace. Program pro obrábění je vytvářen v softwaru PEPS.
Obrobek je potřeba upnout a vyrovnat v pracovním prostoru stroje (viz foto), následně dochází k ustavení referenčních souřadnic obrobku. Pracovník drátového určuje a používá odpovídající technologii / odpovídající generátor.
Na závěr pak přichází kontrola a měření obrobku – a to jednak např. posuvnými měřidly, ale rovněž v 3D-měřícím centru.
04. 05. 2021 - Pokračujeme v technologickém rozvoji!
Poslední novinkou v našem výrobním závodě je vstřikovací stroj vícekomorového intervalového vstřikování. Díky jeho využití zjednodušujeme a zrychlujeme následné procesy zpracování výlisků v našem externím závodě.
Výrobky intervalového vstřikování se svou barevnou kombinací a strukturou podobají výrobkům mramorového vstřikování. Na výrobcích intervalového vstřikování je však více patrné rozdělení jednotlivých barev či odstínů, což je zapříčiněno faktem, že technologie výroby je zcela odlišná. Intervalové vstřikování vychází přímo z dvoukomponentního vstřikování a jsou zde použity dvě samostatně ovládané vstřikovací jednotky. Obě jednotky jsou svedeny do speciální trysky, ve které dochází postupným otevíráním a uzavíráním přívodů taveniny z jednotlivých vstřikovacích jednotek k požadované barevné kombinaci výrobku.
19. 04. 2021 - Holografické brýle – realita ve firmě Weidmüller Lanškroun s.r.o.
Tak jako se staly nedílnou součástí života během pandemie aplikace jako Microsoft Teams, Skype, WhatsApp, apod., jsou přínosem pro vzdálenou komunikaci i holografické brýle.
Na rozdíl od jmenovaných pc-aplikace je hlavní výhodou těchto brýle fakt, že je možné se během komunikace s nimi pohybovat v podstatě kdekoliv v dosahu wifi signálu, díky čemuž mohou sloužit k přenosu obrazu a zvuku v reálném čase – to, co vidí člověk, který má nasazené brýle, vidí i jeho partner na druhé straně.
Do brýlí se na jejich pozadí dají promítat různé soubory stejně, jako si je promítáme na obrazovku monitoru. V podstatě tak slouží jako přenosný počítač (s vlastním 3D operačním systémem Windows), který máte nasazený ve formě brýlí. Můžete s nimi přistupovat k internetu, do složek se soubory apod., aniž by člověk ztratil vizuální kontakt se svým skutečným okolním světem. S nasazenými brýlemi je možné fungovat prakticky neomezeně, ovládají se pomocí gest rukou a do prostoru před jejich uživatelem se promítají virtuální komunikační okna, která ovšem neomezují reálný výhled. Mají vlastní baterii, která umožní jejich napájení až na 2 hodiny nepřetržitého hovoru
A konkrétní příklady využití brýlí?
Jedná se o výborný prostředek pro uskutečnění školení na dálku.
Pokud je nutná konzultace nastavení stroje s technikem, který nemůže ke stroji fyzicky přijet, ale musí ho vidět.
7.8.2019 - firma Rawela s.r.o. se přejmenovala na Weidmüller Lanškroun s.r.o. - ostatní firemní údaje se nemění.